PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
valadispaok
valadispaok
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2014

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 25 Ιαν 2014, 20:26

παιδια θελω να δωσω ρευμα στη nand απο το ps3 μεχρι ποιο σημείο πρέπει να το συναρμολογήσω??
grecomafioso
grecomafioso
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 3794
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : COLOGNE GERMANY
http://www.ps3-gr.com

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 06 Φεβ 2014, 23:19

An theleis na dwseis reuma MONO sthn NAND, prepei na kaneis kollhseis sthn Motherbord kai na dwseis 3,3 volt sthn NAND.
thanos_1
thanos_1
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΔευ 24 Φεβ 2014, 13:44

Μπορει καποιος να μου πει τι δουλεια κανουν οι διακοπτες του injectus programmer οταν βρισκονται στο (1)-(2) ή στο on και οι δυο ή στο on ενας απο τους δυο?

http://postimg.org/image/urvloh7ld/
polo
polo
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : L.A.

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 13 Απρ 2014, 22:48

Παιδιά μου προέκυψε και εμένα ένα πρόβλημα. Σε ένα ps3 NAND chip έχω DUMP backup  από το multiman το οποίο το πατσαρω αλλά όταν το βάζω στο Flow rebuilder για διαχωρισμό χρειάζομαι και τα δυο DUMP από τις NAND για να ολοκληρωθεί η διεργασία. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω απ το πασταρισμένο DUMP τα δυο που χρειάζομαι για να τα γράψω;

Υ.Γ. Μπορώ να χρησιμοποιήσω 2 άλλα από άλλο FW άλλης κονσόλας;
Το αποτέλεσμα θα είναι σωστό;
dnikolaidis
dnikolaidis
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2014

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΤρι 24 Ιουν 2014, 18:44

Καλησπέρα

Ξέρει κάνεις που μπορώ να βρω jtag programmer?
effenberg21
effenberg21
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 876
Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2011

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΤρι 24 Ιουν 2014, 20:51

για downgrade το θες??
dnikolaidis
dnikolaidis
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2014

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 14:30

ναι για downgrade. Έχω το programmer v1.0 προσπαθώ να περάσω το αρχείο dat στο progskeet με το δικό του πρόγραμμα και όχι με το infectus programmer γιατί δεν είναι συμβατό άλλα μου βγάζει "error return code 6" Υποθέτω ότι έχει πρόβλημα το programmer. Λέω με το jtag injectus να μην έχω πρόβλημα.
polo
polo
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : L.A.

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 18:41

Ποιο progskeet έχεις και από πού το αγόρασες?

Ίσως, εκεί βρεις και injectus programmer.
dnikolaidis
dnikolaidis
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2014

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 19:19

αγόρασα το progskeet 1.21 μαζί με nand clip 360 από ebay και δεν τον ξανά βρίσκω. Έλεγα επειδή αυτό το χρησιμοποιεις μια φορά μόνο μήπως θα έβρισκα και κανένα μεταχειρισμενο. Έψαξα και από ebay άλλα τίποτα.
polo
polo
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : L.A.

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 25 Ιουν 2014, 23:06

Σε ποια περιοχή μένεις μήπως και κάποιος από εκεί μπορεί να στο γράψει.

Πάντως θα σου έλεγα να ξανά προσπαθήσεις σε άλλο PC με 32bita win Xp και καθάρισε με λίγο οινόπνευμα τις επαφές τις καλωδιοταινίας
dnikolaidis
dnikolaidis
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2014

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 26 Ιουν 2014, 10:28

Ηράκλειο Κρήτης ειμαι.
Έχουμε κανενα απο ηράκλειο να ασχολείται;
Δοκίμασα και με winxp αλλα δε μπορω να εγκαταστήσω τους drivers με τιποτα.
Μου κάνει εντύπωση στα win7 δεν αναγνωρίζει τον driver μόνο του, πρέπει να του βάλω το αρχείο να το πάρει με το ζόρι.
Φιλε μου μαλλον θα πρεπει να αρχίσω να κλαιω τα λεφτα που έδωσα να το αγοράσω.

Παιδια please help!!!
polo
polo
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : L.A.

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 26 Ιουν 2014, 15:15

Αν ήσουν Αθήνα θα μπορούσα να σε βοηθήσω. Κρήτη είναι ο carbon86. Στείλε του ένα pm μήπος και μπορεί να σε βοηθήσει.
Διαφορετικά θα το βρεις σε κινεζικά site με περίπου 20€
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 26 Ιουν 2014, 15:59

ελα ή φερτην ή στειλτην να την φτιάξουμε. 10 ευρώ θα σου κοστίσει συν την βενζίνη σου. προγραμματιστή δεν λεχω. να πω οτι τις νανδ τις κάνω ΜΟΝΟ με κολλήσεις. προγραμματιστή δεν έχω. αφου εχω το 1,1 και δεν μου χρειαζεται.

να σου πω οτι και αν το προγραμματισεις συχνα τα κλιπακια ειναι μουφα και να μην κάνεις δουλειά. αν θες έλα να δεις τηνμέθοδο με τις κολλήσεις και ισωςαφου προγραμματισεις το δικο σου το κάνεις και εσυ έτσι αν και ειναι περίπου 10 ωρεσ δουλεια.
dnikolaidis
dnikolaidis
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 16/04/2014

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 27 Ιουν 2014, 14:04

Ναι ευχαρίστως.
Μπορείς να μου στείλεις το τηλ σου στο dnikolaidis85@gmail.com να σε πάρω να συνεννοηθούμε?
polo
polo
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : L.A.

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade    [ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade  - Σελίδα 3 EmptyΤρι 19 Αυγ 2014, 19:30

Φίλε thefish οι φωτογραφίες του οδηγού σου δεν λειτουργούν ποια,
αν θέλεις ξανά ανεβασετες!

Ασ' το εντάξει το έκανα εγώ.
 

[ΟΔΗΓΟΣ] Progskeet 1.2 NAND downgrade

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: E3 Flasher / Progskeet-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις