PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Ηλιούπολη

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 10:26

Γειά σας. Μίλαγα με ένα φίλο χτες και αφού διάβασε τους οδηγούς εδώ του είπα πώς να περάσει waninkoko v2 σε ps3 slim με 3.55 ofw. Μπήκε κανονικά recovery menu, αλλά αφού έκανε την εγκατάσταση, το ps3 κάνει Reboot και του βγάζει στο καπάκι δεύτερη εγκατάσταση κάποιου update. Δυστυχώς, δεν ήμουν παρών και επειδή δεν γνώριζα, του είπα να πατήσει όχι σε αυτό το 2o update. Η κονσόλα δεν ήταν συνδεδεμένη στο ίντερνετ. Μόλις του είπα να πατήσει όχι, ξεκίνησε κανονικά η κονσόλα, παίζει παιχνίδια, αλλά τα install packages δεν εμφανίστηκαν κάτω από την κατηγορία Games. Τι έχει γίνει;
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 12:08

Δεν εχει περαστει το fw. Το πρωτο σταδιο ειναι που περναει τα αρχεια για το update στο σκληρο και μετα το κανει εγκατασταση. Αν καταλαβα καλα το σημειο που λες θα επρεπε να πατησεις να κανει το update κανονικα για να το περασει
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Ηλιούπολη

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 12:20

Δυστυχώς, πάτησα No, το PS3 ξεκίνησε κανονικά, έπαιξε ο φίλος μου Pro 2011 και μετά το έκλεισε, αλλά το install packages δεν εμφανίστηκε. Τώρα δεν το έχει ξανανοίξει γιατί φοβάμαι μην του έρθει κανένα brickάρισμα. Αλλά δεν νομίζω, λογικά θα του είχε εμφανιστεί ήδη. Άρα τώρα τι πρέπει να κάνω για να περάσω αυτήν; Recovery menu->3.55 kmeaw ή recovery menu->official 3.55 και έπειτα recovery menu-> 3.55 kmeaw; Επίσης, αντί για waninkoko, μου είπαν πολλοί να εμπιστευτώ την kmeaw. Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.
ΛΥΚΟΣ
ΛΥΚΟΣ
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2174
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2011
Τόπος : TEXAS
http://trelo-gatos.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 12:28

ναι αυτο θα ξανακανεις θα περασεις μεσω recovery menu->official 3.55 και έπειτα recovery menu-> 3.55 kmeaw το foroum εχει οδηγους διαβασε τους πριν ξεκινησεις!και οτι χρειαστεις εδω ημαστε cheers
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Ηλιούπολη

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 12:34

Ωραία, άρα θα κάνω την πιο safe μέθοδο. Ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ.
ΛΥΚΟΣ
ΛΥΚΟΣ
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2174
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2011
Τόπος : TEXAS
http://trelo-gatos.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 12:39

τιποτα φιλε cheers
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Ηλιούπολη

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 12:41

Λύκε, check τα pm σου.
manutdgeo
manutdgeo
PS3 Master
PS3 Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1853
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
http://manutdgeo.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:21

Αυτη ειναι η πιο ασφαλης διαδικασια, σου προτεινω να βαλεις Waninkoko 2, ειναι πιο σταθερη απο την Kmeaw
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Ηλιούπολη

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:23

Ρε παιδιά. οι μισοί μου λένε kmeaw και οι άλλοι μισοί wani 2. Χτες στο irc μου λέγανε kmeaw με 1000... Ο Greco νομίζω προτείνει kmeaw.... Δεν καταλαβαίνω.
manutdgeo
manutdgeo
PS3 Master
PS3 Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1853
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
http://manutdgeo.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:27

Ειναι πολυ απλο, το Waninkoko CFW ειναι παρα πολυ σταθερο, δεν μου κολλαει ποτε.to kmeaw μου κολλαγε που και που, ολοι σου λενε να βαλεις το 2ο διοτι εχει μεγαλυτερη υποστηριξη σε Homebrew εφαρμογες.Αυτο ειναι ολο, διαλεγεις και παιρνεις
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Ηλιούπολη

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:29

Δεν μου το λένε μαζί με την συμπλήρωση αυτή. Μάλιστα, χτες στο psgroove με βρίζανε επειδή θα έβαζα wani 2
manutdgeo
manutdgeo
PS3 Master
PS3 Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1853
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
http://manutdgeo.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:30

Ο καθενας λεει το δικο του.Εκτος απο αυτα τα CFW υπαρχουν και αλλα, απλα τα πιο γνωστα/καλα/σταθερα ειναι αυτα τα 2 και εγω προτειμω το wanin.Απο εκει και περα το βλεπεις και στην πραξη αν θες
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Ηλιούπολη

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:34

Και πώς ορίζεις την σταθερότητα του Wanin σε αντίθεση με την αστάθεια της kmeaw;
manutdgeo
manutdgeo
PS3 Master
PS3 Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1853
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
http://manutdgeo.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:38

To kmeaw κολλαει (κρασαρει δηλαδη η κονσολα)πιο ευκολα.Ειδικα οταν επρεπε να περασεις πρτα τον lv2 patcher κολλουσε αρκετα συχνα.δεν ξερω αν τωρα αυτο ειναι αναγκαιο(να περασεις τον lv2 patcher, αν δεν ειναι συγγνωμη που σε μπερδευω με αλλα).Γενικα με το wanin δεν εχω θεματα οσον αφορα τα κρασαρισματα
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 34
Τόπος : Ηλιούπολη

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:40

Η κονσόλα για την οποία μιλάω είναι σλιμ.. Παίζει ρόλο;

EDIT : Δες και τα πμ σ.
manutdgeo
manutdgeo
PS3 Master
PS3 Master

Αριθμός μηνυμάτων : 1853
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2010
http://manutdgeo.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 13:47

Αυτο δεν μπορω να στο πω με σιγουρια...οι φατ κονσολες εχουν την NAND ενω οι σλιμ εχουν την NOR(το λεω αυτο γιατι εκει αποθηκευεται το FW), μεχρι εκει ξερω.Αυτο καλυτερα να στο πει καποιος που να ξερει σιγουρα, οπως ο γκρεκο.αλλα δεν νομιζω να εχει διαφορα,ι σως ελαχιστη αλλα οχι μεγαλη
ΛΥΚΟΣ
ΛΥΚΟΣ
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2174
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2011
Τόπος : TEXAS
http://trelo-gatos.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 15:24

εγω προτεινω kmeaw και αυτο που λετε για κολληματα δεν συμβαινει σε ολες στις κονσολες ποιο πολυ στις fat ητανε!οι slim δεν εχουν κανενα προβλημα!
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 17:04

Ειναι καθαρα δικια σου αποφαση το τι θα βαλεις. Εγω ειμαι απο την αρχη με wan lvl2 και δεν αντιμετωπησα ποτε κανενα προβλημα.
kasderty
kasderty
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1088
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2011
Τόπος : Larisa

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 18:04

Παιδιά δεν ξέρω τι γίνεται με μένα αλλά έχω waninkoko v2 και μου κολλάει πολλές φορές (όταν λέω κολλάει εννοώ freezαρει). Κατά τα άλλα μια χαρά το waninkoko....
ΛΥΚΟΣ
ΛΥΚΟΣ
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2174
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2011
Τόπος : TEXAS
http://trelo-gatos.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 18:10

kasderty εχεις και εξωτερικο στο ps3?
kasderty
kasderty
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1088
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2011
Τόπος : Larisa

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 18:11

Ναι έχω.....αλλά μου κολλάει σε παιχνίδια που έχω στον εσωτερικό...
ΛΥΚΟΣ
ΛΥΚΟΣ
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2174
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2011
Τόπος : TEXAS
http://trelo-gatos.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 18:13

πολλες φωρες φταιει και τι εξωτερικο φωρας στο ps3 και φριζαρει απο οπου και να παιζεις!αμα τον αλλαξεις λογικα μπωρεις να δεις και διαφορα!
kasderty
kasderty
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1088
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2011
Τόπος : Larisa

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 18:16

Όχι ρε συ.....δεν φταίει αυτό....πολλές φορές δεν τον έχω συνδέσει καν....
ΛΥΚΟΣ
ΛΥΚΟΣ
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 2174
Ημερομηνία εγγραφής : 03/04/2011
Τόπος : TEXAS
http://trelo-gatos.blogspot.com/

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΠαρ 23 Σεπ 2011, 18:17

αα τοτε παω πασο λογικα waninkoko v2 θα φταιει!βαλε kmeaw
grecomafioso
grecomafioso
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 3794
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : COLOGNE GERMANY
http://www.ps3-gr.com

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2   Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2 EmptyΣαβ 24 Σεπ 2011, 00:27

Παιδια, και τα 2 CFW ειναι καλα αλλα:

Η Wanikoko V2 κολλαει πολλες φορες σε ασχετες στιγμες. (σε μερικες κονσολες) Επισης δεν ειναι τοσο συμβατη με τα περισσοτερα Homebrews. Εκτος απο αυτα τα προβληματακια ειναι σταθερη και οκ.

Η Kmeaw απο την αλλη, ειναι παρα πολυ συμβατη με ολα τα Homebrews και δεν κολλαει καθολου (σε μενα δεν εχει κολλισει ποτε).

Εσεις επιλεγετε τι θελετε. Αν απλα θελετε να περασετε ενα multiman, βαλτε την Wanikoko V2 - Αν θελετε πολλα Homebrews στην κονσολα βαλτε την Kmeaw.

Εγω παντος πρωτεινω την Kmeaw.
 

Θεματάκι στη εγκατάσταση waninkoko v2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: Custom Firmwares-
Μετάβαση σε:  
Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις