PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 update se CFW 3.55

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
avatar
jeronimogr
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 09/02/2011

update se CFW 3.55 _
ΔημοσίευσηΘέμα: update se CFW 3.55   update se CFW 3.55 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 12:47

Με την βοήθεια του φόρουμ κατάφερα πριν κάνα μήνα να "φτιάξω" το ps3 μου με: CFW Kmeaw 3.55 + multiman + fix για τις μαύρες οθόνες
και έχω τώρα 13 παιχνίδια (δεν προλαβαίνω να τα παίξω!)...

Αυτήν την διαδικασία την έκανα και σε 2 φίλους μου, όχι γνώστες Η/Υ ή αγγλικών κλπ..
Εγώ έχω καταλάβει πολύ καλά να ΜΗΝ κάνω αναβάθμιση σε 3.56 ή ανώτερη!

Τι θα γίνει όμως όταν και εάν αυτοί πάρουν ένα καινούργιο παιχνίδι που χρειάζεται να πάει στο 3.56 και χωρίς να ξέρουν, την κάνουν την αναβάθμιση;;
Αν απλά πάψει η κονσόλα να διαβάζει-παίζει τα αντεγραμμένα παιχνίδια που τους έβαλα στον εσωτερικό, οκ! Τι είχανε, τι χάσανε!
Θα συνεχίσει όμως η κονσόλα να παίζει κανονικά τα γνήσια παιχνίδια;;
Αν είναι έτσι, δεν φοβάμαι, αν κάνουν την μαλακία (τους έχω προειδοποιήσει!) ας μην έχουν copied παιχνίδια έως ότου να βγει το CFW για 3.56..
grecomafioso
grecomafioso
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 3794
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : COLOGNE GERMANY
http://www.ps3-gr.com

update se CFW 3.55 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: update se CFW 3.55   update se CFW 3.55 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 12:50

Τα κανουρια παιχνιδια θα απαιτουν την 3.60 απο δω και περα. Αν η φιλοι σου περασουν αυτο το update, απλα χανουν το jailbreak, εννοειτε οτι θα μπορουν να συνεχισουν να παιζουν μονο αυθεντικα παιχνιδια μετα.
avatar
jeronimogr
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 09/02/2011

update se CFW 3.55 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: update se CFW 3.55   update se CFW 3.55 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 12:59

Σε ευχαριστώ και για την άμεση απάντηση και για τις οδηγίες με τις οποίες έφτιαξα το ps3..
Σε εμένα όλα τα save που είχα τα έσωσα μέσω ftp όπως έχει ειπωθεί, στον έναν ναι μεν είχε save, άλλα δεν με ένοιαζε να μην χαθούν και δεν τα έσωσα και μετά την όλη διαδικασία (original update to 3.55-->CFW update to 3.55-->multiman, klp) είδα ότι τα save του ήταν όλα οκ! (Συγκεκριμένα στο pro11, όλα τα συστήματα,μεταγραφές κλπ)
Έτσι είναι γενικά, ή έχω κάνει σαλάτα το μυαλό μου και δεν χρειάζεται να τα σώσεις παρά μόνο σε άλλη περίπτωση (π.χ. αλλαγή σκληρού).

Μαφιόζε, έχεις καμιά σχέση με Τει Πειραιά;;
grecomafioso
grecomafioso
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 3794
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : COLOGNE GERMANY
http://www.ps3-gr.com

update se CFW 3.55 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: update se CFW 3.55   update se CFW 3.55 EmptyΚυρ 03 Απρ 2011, 13:08

Οταν κανεις update στην κονσολα, δεν χανεις τα αρχεια του σκληρου. Τα χανεις μονο αν κανεις downgrade η αν αλλαξεις σκληρο.

Οχι, δεν εχω σχεση με το Τει Πειραια...
 

update se CFW 3.55

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: Custom Firmwares-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις