PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
avatar
papp0us
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2011

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΠεμ 17 Φεβ 2011, 17:01

Αν έχετε εγκαταστήσει Official Firmware μεγαλύτερη από 6.20 και η ΤΝ-C δε κάνει για σας πλέον υπάρχει λύση. 6.35 PRO HEN. Και η PRO είναι Signed, αρα δε χρειάζεστε κάποιο κόλπο για να τρέξει. Απλά την τρέχετε!

Τι θαχρειαστούμε;



Και ξεκινάμε.

Σημείωση: Οπου αναφέρω κάρτα μνήμης παρακάτω, στο PSP GO εννοώ την εσωτερική μνήμη.

Αναβάθμιση
Οσοι είστε ήδη σε 6.35 προσπεράστε αυτό το βήμα. Οσοι δεν είστε, η 6.35 pro όπως προδίδει και το ονομά της χρειάζετε την official Firmware 6.35 για να τρέξει οπότε θα πρέπει να αναβαθμίσουμε. Για να γίνει αυτό πρέπει να :

*Κατεβάσετε την Official firmware 6.35 [για PSP X000 ] [για PSP Go ]Δημιουργήστε ένα φάκελο UPDATE(με κεφαλαία) μέσα στο PSP/GAME της κάρτας μνήμης σας και βάλτε μέσα το Eboot.pbp που υπάρχει στο αρχείο που κατεβάσατε.

*Βγείτε στο XMB και στη λίστα των παιχνιδιών θα υπάρχει το UPDATE TO 6.35. Βεβαιωθείτε ότι το PSP σας έχει πάνω από το 75% της μπαταρίας του φορτισμένο και τρέξτε το. Ακολουθήστε τις οδηγίες στην οθόνη και σε 2-3 λεπτάκια θα είστε έτοιμοι.

CF 6.35 PRO
*Κάντε Extract το αρχειο eboot.pbp που υπαρχει στο αρχείο κατεβάσατε στο PSP/GAME/PRO της κάρτας μνήμης σας.(τον φάκελο pro τον δημιουργείτε εσείς, μπορείτε να του δώσετε οποιο ονομα θέλετε, αρκεί να μην έχει κενά)

*Βγείτε στο XMB και στη λίστα με τα παιχνίδια θα υπάρχει το CF 6.35, τρέξτε το, και σε λίγα δευτερόλεπτα θα επιστρέψει στο XMB με το firmware σας πλέον να είναι 6.35 PRO

Σε αυτό το σημείο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οσα Homebrew θέλετε αφού θα τα τρέχει κανονικά. Δεν μπορείτε να τρέξετε όμως οσα απαιτούν πρόσβαση στο kernel, αρα αν κάποιο δεν σας τρέχεια, δεν υπάρχει λύση. Αν θέλετε να παίξετε και τα Backup σας, πρέπει να εγκαταστήσετε και τον Prometheus ISO Loader

Prometheus ISO Loader
Αφου κατεβάσετε τον Loader κάντε Extract το φάκελο Prometheus_Iso_loader στο PSP/GAME της κάρτας μνήμης σας(που αλλούWink
Βγείτε στο XMB και τρέξτε το Prometheus Iso Loader. Θα εμφανιστεί μια μαύρη οθόνη με επιλογές για να τρέξετε ένα iso, να κάνετε refresh τη λίστα κτλ
Για να εμφανιστούν τα backup σας, δημιουργήστε ένα φάκελο ISO στην κάρτα μνήμης σας, και βάλτε εκει μέσα οσα παιχνίδια θέλετε σε μορφή ISO και CSO. Τώρα όταν ανοίγεται το Prometheus Loader θα εμφανίζονται στη λίστα.
Ορίστε και η Compatibility List του Prometheus

Εδώ να σας πώ ότι η CF 6.35 PRO χάνεται όταν κλείσετε το PSP σας, και θα πρέπει να την ξανατρέξετε όταν το ανοίγετε, ή απλά να το αφήνετε σε Standby και να μην το κλείνετε τελείως. Όπως και να έχει είναι πολύ γρήγορη διαδικασία οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Αυτά τα ολίγα Ladies & Gentlemen. Καλή διασκέδαση.
Σχόλια και ερωτήσεις δεκτά
grecomafioso
grecomafioso
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 3794
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : COLOGNE GERMANY
http://www.ps3-gr.com

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΠεμ 17 Φεβ 2011, 17:47

Οραιος papp0us, οπως παντα αψογος!
Xustis
Xustis
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ημερομηνία εγγραφής : 17/12/2010
Ηλικία : 40

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΠαρ 18 Φεβ 2011, 02:08

Εγω με την σειρα μου να προσθεσω οτι μεσω της εφαρμογης PSN Lover 1,2

http://www.psp-hacks.com/2010/09/02/psnlover-beta-v1-2-released/

Μπορεις να εχεις και προσβαση στο PSN store ωστε να κατεβαζεις ντεμο,αντ ον και οτι αλλο θελεις που αφορα το PSP και τα παιχνιδια του

Επειδη ομως δεν εχω τετοιο PSP ας μου πει καποιος αν του δουλεψε για να ξερω...

ευχαριστω
grecomafioso
grecomafioso
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 3794
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : COLOGNE GERMANY
http://www.ps3-gr.com

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΠαρ 18 Φεβ 2011, 19:45

Παει για sticky!
Winmobileguru
Winmobileguru
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : Βόλος - Λαμία
http://theoprofil.com

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΔευ 28 Φεβ 2011, 13:29

Μια ερωτησουλα εχω 6.20 αν αναβαθμισω σε 6.35 και περασω 6.35 pro HEN και Prometheus θα εχω μεγαλυτερη συμβατοτητα η καποιο αλλο πλεονεκτημα σε σχεση με την 6.20 ΤΝ-C και Prometheus ή Open idea? Απο οτι ξερω ο openidea δεν δουλεθει σε 6.35 HEN αρα αμεσως αμεσως εχω κατι μειον. Εκτιμιτεα καθε απαντηση!
Γρηγορα μονο παιδιΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΨΩΣΕΙ NA TO ΚΡΑΚΑΡΩ. ειναι το μονο που μου εχει αντισταθει. To Wii ,To PS3, To DSi ειναι απο καιρο κρακαρισμενα. Μονο το PSP μου εχει μεινει και αυτο γιατι δεν ειχα χρονο γιατι εχω κατασtραφει με τα uncharted και τα resident evil.
chrisg9
chrisg9
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ημερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΤρι 22 Μαρ 2011, 19:46

παιδια αν το hackaro θα μπορω να πεζω online?
Winmobileguru
Winmobileguru
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : Βόλος - Λαμία
http://theoprofil.com

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΤρι 22 Μαρ 2011, 19:55

Δεν εχω παιχνιδι να παιζει ον λαιν αλλα απο οτι διαβασα ειναι πολυ ευκολο να παιξεις ον λαιν ,απλα θελει εκτος απο το χακ ενα επιπλεον πατσαρισμα που δεν το εχω κανει! Παντος αν θες τη γνωμη μου χακαρισε σε 6.20 και οχι 6.20 ειναι 100% ασφαλης και αυτα που κερδιζεις με την 6.35 ειναι ελαχιστα και ισως οχι χρησιμα για ολους...
chrisg9
chrisg9
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ημερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΤρι 22 Μαρ 2011, 19:56

φιλε εγω στο πσπ μου εχω τη 6.20 και τωρα σκεφτομαι να βαλω την 6.35..
λεσ να την βαλω?
Winmobileguru
Winmobileguru
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : Βόλος - Λαμία
http://theoprofil.com

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΤρι 22 Μαρ 2011, 20:12

Σου απηντησα ηδη. Εγω δεν την εβαλα και ουτε θα τη βαλω. Γιατι να ρισκαρω να φλασαρω την epprom απο τη στιγμη που μπορω να το κανω μεσω software? Exv flasarei τα απειρα πραγματα και εχω μρικαρι μονο ενα χβοχ . Αλλα δεν υπαρχει λογος να το ρισκαρεις. Αυτα που κερδιζεις τα θεωεω απειροελαχιστα. Τωρα εσυ αμα τα θεωρεις σημαντικα φλασαρε το.
avatar
papp0us
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 15/02/2011

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 11:37

Οπως λεει και ο Guru, "οτι δουλεύει δεν το πειράζεις" Η δουλεία σου γίνεται μια χαρα στην 6.20 αρα δεν υπάρχει λόγος να ανέβεις
chrisg9
chrisg9
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ημερομηνία εγγραφής : 05/01/2011

[PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: [PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader   [PSP] Eγκατάσταση  6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader EmptyΤετ 23 Μαρ 2011, 21:03

ευχαριστώ παππους!! πολυ καλος οδηγος
 

[PSP] Eγκατάσταση 6.35 PRO Signed και Prometheus ISO loader

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: PS Vita / PSP-
Μετάβαση σε:  
Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις