PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thanos_1
thanos_1
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013

Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα _
ΔημοσίευσηΘέμα: Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα   Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα EmptyΤρι 09 Μάης 2017, 17:16

Γεια σας εχω ενα ps3 slim που εχει την μητρικη jtp-001 και χρησιμοποιω το progskeet 1.2,βρηκα πως οι συνδεσεις πρεπει να γινουν οπως λεει εδω,λεει στην φωτο

wp#/Acc tied to Vcc
Byte# tied to Vcc

αρα το πιν wp του progkeet δεν το συνδεω πουθενα στην μητρικη μιας και το wp της nor ειναι ειδη συνδεδεμενο με τα 3,3v στην μητρικη σωστα??
Επισης το ce# πρεπει να συνδεθει στο secondary και οχι στο primary συνφωνα με την φωτο σωστα?

Συμφωνα με τα παραπανω εχω κανει τις κολλησεις στην μητρικη αλλα οταν ανοιγω το winskeet και παω να παρω τα dump τοτε κολλαει το ps3 και το winskeet.
Πρωτη φορα μου συμβαινει κατι τετοιο τι μπορει να φταει??Εχω κανει πολλες φορες ελεγχο στις καλωδιωσεις αλλα λαθος δεν εχω βρει.
Καμια ιδεα??
thanos_1
thanos_1
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013

Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα   Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα EmptyΤετ 10 Μάης 2017, 16:28

Καποια βοηθεια.
pontiesto
pontiesto
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2013
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα   Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα EmptyΤετ 10 Μάης 2017, 20:38

φιλε μου με το progskeet μπορεις να αρρωστησεις ..... παρε ε3 να τελειωνεις
polo
polo
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : L.A.

Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα   Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα EmptyΠαρ 12 Μάης 2017, 15:50

Το CE primary (P7)να συνδέσεις στο CE.
Τώρα όσο για το κόλλημα που λες ίσως να φταίει και ο τρόπος που το τροφοδοτείς.
Δώσε κάποια πληροφορία για το πώς το κάνεις.


Το να πάρεις ένα e3-flasher είναι μια καλή επιλογή αλλά δεν ξέρω
που θα μπορούσες να προμηθευτείς ένα που να είναι σωστό και να μην
είναι κάποιος fake κλώνος που θα το χρησιμοποιήσεις μια φορά και μετά
δεν θα μπορείς να το κάνεις update.
thanos_1
thanos_1
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 04/11/2013

Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα   Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα EmptyΠαρ 12 Μάης 2017, 23:24

Λοιπον η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που το εχω κανει,εχω κανει αρκετες κονσολες και ποτε δεν ειχα καποιο παρομοιο προβλημα.Δεν χρισημοποιω καποιο clip αλλα κανω τις κολλησεις κατευθειαν πανω στην μητρικη.Οσο αφορα την τροφοδοσια απλα χρισημοποιω την τροφοδοσια της κονσολας και απλα συνδεω τα gnd του progskeet με τα αντιστοιχα στην μητρικη τα 3,3v του progskeet δεν τα συνδεω πουθενα μιας και τα περνει απο την κονσολα.
Εχω μια υποψια οτι μπορει να φτεει οτι το δοκιμαζω σε λειτουργικο windows 7 διαβασα οτι και αλλοι ειχαν προβλημα αλλα οτι και σε αλλους δουλευει μια χαρα στα 7,παλια το εκανα σε windows xp και ολα ηταν μια χαρα αυτες τις μερες απλα δεν ειχα προσβαση σε windows xp και ετσι παλευω στα 7 διχως αποτελεσμα.Θα περασω xp να δω αν θα δω διαφορα αλλιως δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει.
 

Ps3 slim cech2503a progskeet προβλημα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: E3 Flasher / Progskeet-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις