PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 Jailbrake ερώτηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sokvmax1200
sokvmax1200
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2013
Τόπος : Stockholm

Jailbrake ερώτηση  _
ΔημοσίευσηΘέμα: Jailbrake ερώτηση    Jailbrake ερώτηση  EmptyΤετ 16 Νοε 2016, 08:54

Γειά σας.
Για να δούμε αν γίνεται jailbrake χρειάζεται εκτός από custom firmware να δούμε και το κωδικό bar code? Αν δηλαδή έχει cfw 3.55 το μηχάνημα γίνεται κανονικά χωρίς να χρειάζεται να πάω κάπου σε κάποιον τεχνικό ?(Ζω Σουηδία και είναι αδύνατο αυτό) Πρέπει δηλαδή να έχει κάποιο συγκεκριμένο κωδικό από πίσω + και το custom firmware να ταιριάζουν για παράδειγμα? Μόνο με το ενα από αυτά μπορώ να δω αν γίνεται?
Επειδή έχω κάνει σαχλαμάρα με το δικό μου και δεν μπορώ να το επαναφέρω πρέπει επειγόντως να πάρω ενα άλλο γιατί όταν μου λέει ο μικρός μου να τον βάλω να παίξει αλλάζω συζήτηση γιατί θα στεναχωρεθει αρκετά αν μάθει τι έγινε!
Ευχαριστώ προκαταβολικά!
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Jailbrake ερώτηση  _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jailbrake ερώτηση    Jailbrake ερώτηση  EmptyΤετ 16 Νοε 2016, 09:56

Το cfw το περνας αφου εχει γινει jailbreak η κονσολα. Για να γινει jailbreak θα πρεπει να εχεις 3,55 Ofw και κατω. Αν εχεις κανει αναβαθμηση την κονσολα δεν θα μπορεις να το κανεις jailbreak. Αν ειναι στην 4,70 και κατω μην την αναβαθμησεις γιατι οπως ολα δειχνουν ερχεται CFW για οσους εχουν 4,70 OFW και κατω.
sokvmax1200
sokvmax1200
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2013
Τόπος : Stockholm

Jailbrake ερώτηση  _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jailbrake ερώτηση    Jailbrake ερώτηση  EmptyΤετ 16 Νοε 2016, 14:47

Σ ευχαριστώ πολύ φιλαράκι για την απάντηση σου.
Το δικό μου ήταν με 3.55 αλλά μετά την αλλαγή δίσκου έκανα χαζομάρα και έκανα αναβάθμιση στη τελευταία 4.80,για αυτό και γίνεται όλο αυτό. Νόμιζα ότι από την στιγμή που ήταν η κονσόλα έτσι δεν θα μασουσε μετά αλλα μου την έφερε καλά η Sony!
Δηλαδή όταν θα έρθω σε επαφή με ένα πωλητή να τον ρωτήσω μόνο τι cfw έχει ε? Μόνο αυτό πιστεύω δίνει την απάντηση 100%, και αν ναι να είναι μόνο κάτω από 3.55 όπως είπες ε?
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Jailbrake ερώτηση  _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jailbrake ερώτηση    Jailbrake ερώτηση  EmptyΠεμ 17 Νοε 2016, 09:32

Αν αναβαθμησες στην 4.80 τοτε δεν φορας cfw. Θα πρεπει ή να βρεις καποιον να στην κανει downgrade στην 3.55 οπως την ειχες για να περασεις cfw ή να περιμενεις μηπως βγει κατι μιας και πηραν φορα.
sokvmax1200
sokvmax1200
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2013
Τόπος : Stockholm

Jailbrake ερώτηση  _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Jailbrake ερώτηση    Jailbrake ερώτηση  EmptyΠεμ 17 Νοε 2016, 15:27

Σ ευχαριστώ φίλε μου να είσαι καλά!
 

Jailbrake ερώτηση

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: Custom Firmwares-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις