PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 PS3 DOWNGRADE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bilacos
bilacos
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2012

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΔευ 20 Ιαν 2014, 15:29

έχω ένα ps3 CECH-2504B date 0D με ofw 4.53 και θέλω να παίζω παιχνίδια από το σκληρό..
πως μπορώ να κάνω downgrade κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει?
pontiesto
pontiesto
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2013
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΔευ 20 Ιαν 2014, 15:43

σου εχω στειλει πμ.
ginsane
ginsane
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2014

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΔευ 03 Φεβ 2014, 14:14

καλημερα μου στελνεις και εμενα ενα?
pontiesto
pontiesto
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2013
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΔευ 03 Φεβ 2014, 15:59

σου εστειλα Smile
kbotsas
kbotsas
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2014

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΠεμ 13 Φεβ 2014, 11:44

Καλημέρα. Έχω ένα ps3 CECH-4204C-X με ofw 4.55. Υπἀρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει με το downgrade; Ευχαριστώ.
mikele13
mikele13
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 521
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2011
Ηλικία : 52
Τόπος : Zografou City

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΠεμ 13 Φεβ 2014, 14:43

εχεις αγορασει cobra ode για να το κανεις???
kbotsas
kbotsas
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2014

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΠεμ 13 Φεβ 2014, 15:35

Δεν έχω αγορασει. Υπάρχει μήπως κάποιος που μπορεί να το κάνει στην Αθήνα; Μετά τα cfw τα βαζω εγώ.
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΠεμ 13 Φεβ 2014, 15:41

Δεν παίρνει custom firmware. Mονο σε μαμα δουλεύεςι και κανει τα ισο που εχεις σε εξωτερικο σκληρο δισκο usb να τα βλεπει σαν να ειναι κανονικο δισκακι μεσα και τα παιζει. Εξου και γιατι λέγεται ode= optical drive emulator. Εχω το Ε3 ode pro και το βάζω απο χόμπι στο κοστος του που ειναι 60 ευρώ. Αν θες δες το και στο γοογλε. Ειμαι ομως Ρεθυμνο Μεταφορικα με κουριερ 6,40 η διαδρομη σε μια μερα φτανει

ΥΓ αφου προκοψες και εκανες το 4,55 θα πρπεει να περιμενεις 2 εβδομαδες η Ε3 να ολοκληρωσει το καινουριο λογισμικο που θα ξεπερναει το μπλοκαρισμα που προκαλει το 4,55
kbotsas
kbotsas
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 13/02/2014

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΤρι 18 Φεβ 2014, 18:28

carbon86 έγραψε:
Δεν παίρνει custom firmware. Mονο σε μαμα δουλεύεςι και κανει τα ισο που εχεις σε εξωτερικο σκληρο δισκο usb να τα βλεπει σαν να ειναι κανονικο δισκακι μεσα και τα παιζει. Εξου και γιατι λέγεται ode= optical drive emulator. Εχω το Ε3 ode pro και το βάζω απο χόμπι στο κοστος του που ειναι 60 ευρώ. Αν θες δες το και στο γοογλε. Ειμαι ομως Ρεθυμνο Μεταφορικα με κουριερ 6,40 η διαδρομη σε μια μερα φτανει

ΥΓ αφου προκοψες και εκανες το 4,55 θα πρπεει να περιμενεις 2 εβδομαδες η Ε3 να ολοκληρωσει το καινουριο λογισμικο που θα ξεπερναει το μπλοκαρισμα που προκαλει το 4,55



Θες να μου στειλεις στοιχεία σου να το κανονίσουμε?
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΤρι 18 Φεβ 2014, 18:59

Τωρα πλεον που βγήκε απο την Ε3 το σύστημα ναι σου εστιελα το τηλ μου με πμ. Η τιμη ειναι 60 ευρω τσιπ και τοποθετηση. μεταφοριακ με κουριερ 6,40 η διαδρομη εκτος αν εισαι κρητη και ερθεις
Subaruga
Subaruga
Modder
Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 09/05/2012

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΚυρ 16 Μαρ 2014, 09:58

έχω ένα ps3 CECHK04 με ofw 3.66και θέλω να παίζω παιχνίδια από το σκληρό..πως μπορώ να κάνω μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί το drive είναιoff
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΚυρ 16 Μαρ 2014, 11:13

Κατ'αρχήν πρέπει να κάνεις ενα τεστ να δεις μ'ηπως έχει μπρικάρει η πλακέτα του bluray drve καιδεν ειναι το laser. το τεστ συνίσταται στο εξής: πρεπει να τρέξεις ένα εγκατεστημένο παιχνίδι εστω και demo που κατεβάσατε στη κονσόλα από το psn. Αν βγάλει μάυρη οθόνη και δεν τρέξει τοτε ειναι μπρικαρισμενη η πλακετα του bluray. Αν δεν εχετε παιχνίδι εγκαεστημενο απο το psn θα πρεπει να συνδεθείτε να κατεβάσετε ένα δωρεάν. Αν δεν ειστε στο 4,55 θα σας ζητήσει update. Δεν θα το κάνετε.Θα το κατεβάσετε από το ιντερνετ στο pc Θα το βάλετε σε στικάκι και θα μπείτε στο recovery menu να το κάνετε. Αν δεν ξεκινήσει αμέσως να διαβάζει το στικάκι μόλις πατήσετε start +select ή αν είχατε εγκατεστημένο παιχνίδι ηδηκαι βγάζει μαύρη οθόνη οταν το τρέξατε τότε λυπάμαι είναι μπρικαρισμένος ο Dvrive. Αρα υπάρρχουν δύο τροποι να δεις. είτε να τρέξεις εγκαεστημένο παιχνίδι είτε να πας να κανεις update από το recovey menu. Αν στο update δεν ξεκινησει σχεδον σε 5-10" να αναβοσβήνει το στικακι με το απντειτ κλείσε την κονσόλα να μην ξεκινήσει καθόλου.

Ο έλεγχος της λειτουργικοτητας της πλακέτας του ντραιβ εχει σημασια γιατι αν το πσ3 δεν βλέπει πλακετα bluray δεν τρέξει κανένα πρ΄πγραμμα από τον σκληρό άρα δεν μπορείς να τρέξεις ούτε παιχνίδια από το σκληρό. Πες μου το παοτελεσμα του τεστ να σου πω. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΠΝΤΕΙΤ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑΕΛΕΓΞΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΤΡΑΙΒ ΚΑΙ ΑΝ Ο ΝΤΡΑΙΒ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΑΠΝΤΕΙΤ ΔΕΝ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ!!!!
souvlakomanis
souvlakomanis
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2014
Τόπος : Αθήνα

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΔευ 16 Ιουν 2014, 13:18

καλησπέρα μπορείτε να μου πείτε κάποιον που μπορεί να μου κάνει downgrade σε μοντέλο CECH-2004B το έχω τσεκάρει και γίνετε
pontiesto
pontiesto
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2013
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

PS3 DOWNGRADE _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: PS3 DOWNGRADE   PS3 DOWNGRADE EmptyΔευ 16 Ιουν 2014, 13:24

σου εχω στειλει πμ .
 

PS3 DOWNGRADE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: Custom Firmwares-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις