PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 Wanikoko 3.55 CFW v2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jimisballjohn
Jimisballjohn
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011
Ηλικία : 33
Τόπος : Ηλιούπολη

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011, 13:17

Για να καταλάβω, εγώ εγκαθιστώ με stickάκι την Waninkokos 3.55, μετά στο ίδιο Stickάκι, αφού τα σβήσω όλα, βάζω το Multiman και το εγκαθιστώ. Έπειτα, νοικιάζω παιχνίδια και τα εγκαθιστώ στο δίσκο μέσω τι;
mcrenas
mcrenas
Modder
Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2010
Ηλικία : 40

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011, 13:19

Αχα.. Αρα αν ειναι μονο αυτη η διαφορα παραμενω ως εχω.. Εχω και multiman και rogero μεσα που παιζουν και αυτοι χωρις τπτ, αλλα δεν ειναι τελευταιες εκδοσεις, αρα συμπεραινω οτι τους αφαιρεσαν τον patcher?!?!?
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011, 15:01

Jimisballjohn έγραψε:
Για να καταλάβω, εγώ εγκαθιστώ με stickάκι την Waninkokos 3.55, μετά στο ίδιο Stickάκι, αφού τα σβήσω όλα, βάζω το Multiman και το εγκαθιστώ. Έπειτα, νοικιάζω παιχνίδια και τα εγκαθιστώ στο δίσκο μέσω τι;

Ναι ή τα κατεβαζεις.

mcrenas έγραψε:
Αχα.. Αρα αν ειναι μονο αυτη η διαφορα παραμενω ως εχω.. Εχω και multiman και rogero μεσα που παιζουν και αυτοι χωρις τπτ, αλλα δεν ειναι τελευταιες εκδοσεις, αρα συμπεραινω οτι τους αφαιρεσαν τον patcher?!?!?

Ναι την εχουν αφαιρεσει αυτην την λειτουργια στις τελευταιες εκδοσεις.
mcrenas
mcrenas
Modder
Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 30/11/2010
Ηλικία : 40

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011, 16:15

megane έγραψε:

Ναι την εχουν αφαιρεσει αυτην την λειτουργια στις τελευταιες εκδοσεις.

Τι παιζει και εβγαλαν μια τοσο χρησιμη λειτουργια; Θελουν να προωθησουν την εκδοση του wanin μηπως;
avatar
mousedoubleclicker
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ημερομηνία εγγραφής : 26/12/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΤρι 22 Φεβ 2011, 22:42

megane έγραψε:
mcrenas έγραψε:
Αχα.. Αρα αν ειναι μονο αυτη η διαφορα παραμενω ως εχω.. Εχω και multiman και rogero μεσα που παιζουν και αυτοι χωρις τπτ, αλλα δεν ειναι τελευταιες εκδοσεις, αρα συμπεραινω οτι τους αφαιρεσαν τον patcher?!?!?

Ναι την εχουν αφαιρεσει αυτην την λειτουργια στις τελευταιες εκδοσεις.

Αλλά ο Rogero σε αντίθεση με τον multiMan έχει ενσωματωμένα payloads, ε;

Παράθεση :
*8.1.0 - Supports 2 built-in Payloads: the user can change between Sysc36 & PL3 from the Settings Menu.

Αλλά αν κατάλαβα καλά αυτά που λέτε, δεν αρκούν αυτά σε kmeaw με rogero ε, χρειάζεται και lv2 patch; Νόμιζα ότι το Syscall 36 αντικαθιστά το lv2 patch, άρα άμα έχεις το ένα δεν χρειάζεσαι το άλλο.

avatar
harosps3
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 09:51

paidia kalhmera eimai kainourios kai exw to ps3 160 gb k xthes agorasa to ps3key.To evala kanonika sto ps3 kai to anagnwrise alla oute update kanei oute tpt.Exw v 3 56 peite mou ti kanw thanks
blackdaimon
blackdaimon
PS3 Expert
PS3 Expert

Αριθμός μηνυμάτων : 1047
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 11:21

όταν λες v3.56 εννοείς 3.56 Frimware στο ps3?
αν έχεις 3.56 στο ps3 δεν γίνεται τίποτα καθώς για να κάνεις jailbreak πρέπει να έχεις μέχρι firmware 3.41...φυσικά αν είχες firmware απο 3.50 και κάτω μπορείς να κάνεις downgrade μέσω του ps3key που πείρες... αν έχεις 3.55 firmware μπορείς να κάνεις downgrade μόνο σε FAT κονσόλες...
αν βέβαια έχεις firmware μέχρι 3.55 μπορείς να περάσεις CFW και έτσι δεν θα έχεις ανάγκη το ps3key που αγόρασες παρά μόνο αν το χρειαστείς κάποια στιγμή στο μέλλον
εγώ θα σου συνιστούσα να βάλεις CFW αν έχεις κάτω απο 3.56...
αν πάλι έχεις firmware 3.56 είναι δύσκολα τα πράγματα... καθώς δέν έχει βγεί κάποιο CFW για την εν λόγο έκδοση... πρέπει να περιμένεις και απότι φαίνεται για αρκετό καιρο καθώς η sony έχει πάρει δραστικά μέτρα για πολλά πράγματα που θα μου έπερνε πολύ να τα γράψω...
ελπίζω να σε κάλυψα...
avatar
harosps3
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 12:41

blackdaimon έγραψε:
όταν λες v3.56 εννοείς 3.56 Frimware στο ps3?
αν έχεις 3.56 στο ps3 δεν γίνεται τίποτα καθώς για να κάνεις jailbreak πρέπει να έχεις μέχρι firmware 3.41...φυσικά αν είχες firmware απο 3.50 και κάτω μπορείς να κάνεις downgrade μέσω του ps3key που πείρες... αν έχεις 3.55 firmware μπορείς να κάνεις downgrade μόνο σε FAT κονσόλες...
αν βέβαια έχεις firmware μέχρι 3.55 μπορείς να περάσεις CFW και έτσι δεν θα έχεις ανάγκη το ps3key που αγόρασες παρά μόνο αν το χρειαστείς κάποια στιγμή στο μέλλον
εγώ θα σου συνιστούσα να βάλεις CFW αν έχεις κάτω απο 3.56...
αν πάλι έχεις firmware 3.56 είναι δύσκολα τα πράγματα... καθώς δέν έχει βγεί κάποιο CFW για την εν λόγο έκδοση... πρέπει να περιμένεις και απότι φαίνεται για αρκετό καιρο καθώς η sony έχει πάρει δραστικά μέτρα για πολλά πράγματα που θα μου έπερνε πολύ να τα γράψω...
ελπίζω να σε κάλυψα...

frirmware 3 56 exw dn ginetai ypovathmish h an kanw restore sto shsthma dn ginetai kati????kapoia lysh tha yparxei logika.thanks
blackdaimon
blackdaimon
PS3 Expert
PS3 Expert

Αριθμός μηνυμάτων : 1047
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 12:55

οχι
οχι ακόμα τουλάχιστον... κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως ναι γιατί όπως σου είπα παραπάνω η σονυ έχει πάρει δραστικά μέτρα αρχίζοντας τις μηνύσεις στους χάκερς
και με το update που έβγαλε έχει γίνει πολύ δύσκολο να σπάσει.. γιατί αν πάς να περάσεις διαφορετικό firmware εκτός απο το official της σονυ η κονσόλα θα χαλάσει (brickaρει) αν δεν κάνω λάθος
πάντος η άποψη μου είναι πως σίγουρα κάτι θα βγει αλλά θα αργήσει...

κάτι άλλο τώρα...
είδα πριν απο λίγο πως η σονυ έκανε μήνυση στον graf_choko για 1.000.000 ευρώ...
και αυτος απάντησε πως δεν φοβάτε αν θα παέι φυλακή ή οχι γιατι τον ενδιαφέρει η γνώση και χωρίς γνώση δέν μπορεί να ζήσει και είπε πως ο μόνος τρόπος για να τον σταματήσει η σονυ είναι να τον σκοτώσει WTF??? lol!
avatar
harosps3
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 13:45

blackdaimon έγραψε:
οχι
οχι ακόμα τουλάχιστον... κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως ναι γιατί όπως σου είπα παραπάνω η σονυ έχει πάρει δραστικά μέτρα αρχίζοντας τις μηνύσεις στους χάκερς
και με το update που έβγαλε έχει γίνει πολύ δύσκολο να σπάσει.. γιατί αν πάς να περάσεις διαφορετικό firmware εκτός απο το official της σονυ η κονσόλα θα χαλάσει (brickaρει) αν δεν κάνω λάθος
πάντος η άποψη μου είναι πως σίγουρα κάτι θα βγει αλλά θα αργήσει...

κάτι άλλο τώρα...
είδα πριν απο λίγο πως η σονυ έκανε μήνυση στον graf_choko για 1.000.000 ευρώ...
και αυτος απάντησε πως δεν φοβάτε αν θα παέι φυλακή ή οχι γιατι τον ενδιαφέρει η γνώση και χωρίς γνώση δέν μπορεί να ζήσει και είπε πως ο μόνος τρόπος για να τον σταματήσει η σονυ είναι να τον σκοτώσει WTF??? lol!

na sou pw file mesa edw exei ena firmware 3 56 pou mpainei sto official 3 56 kai mporeis me ayto na to kaneis apenegkatastash kai meta na valeis opoios thes firmware mikrotero.Ti exeis na peis???
Winmobileguru
Winmobileguru
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : Βόλος - Λαμία
http://theoprofil.com

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 13:56

Εγω εχω να πω οτι ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ επιτελους τα greeklish γιατι εχουμε χασει την εθνικη μας ταυτοτητα. Ο.Κ. ειμαστε ο οχετος της Ευρωπης τελευταιοι σε ολα αλλα ας προσπαθησουμε τουλαχιστον να κρατησουμε μια εθνικη ταυτοτητα. Τουλαχιστον γραψτε στα Αγγλικα. Αυτο το ερμαφροδιτο συστημα γραφεις προσβαλει την αισθητικη μου. Δεν ειναι MSN - Fb εδω . Ειναι δημοσια συζητηση και δεν μπορουμε να βγαζουμε τα ματια μας για να απανταμε. ΗΜΑΡΤΟΝ πια. Greco παρε μετρα και banariσε τα greeklish posts. ΕΛΕΟΣ.
blackdaimon
blackdaimon
PS3 Expert
PS3 Expert

Αριθμός μηνυμάτων : 1047
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 14:05

harosps3 έγραψε:


na sou pw file mesa edw exei ena firmware 3 56 pou mpainei sto official 3 56 kai mporeis me ayto na to kaneis apenegkatastash kai meta na valeis opoios thes firmware mikrotero.Ti exeis na peis???

εάν εννοείς αυτό που νομίζω είναι απλά 1 homebrew για να spoofαρει το ps3 δηλαδή να κάνει το ps3 να πιστέψει πως έχει πάνω του την έκδοση 3.56 έτσι ώστε αμα είσαι συνδεδεμένος στο internet να μην σου ζητήσει να κάνεις update και να το κάνεις κατά λάθος...

winmobileguru μην τα παίρνεις και τόσο σοβαρά οι περισσότεροι που γράφουν με greeklish το κάνουν πολύ απλά γιατί είναι ανορθόγραφοι..
θα προτιμούσες να έβγαζες τα μάτια σου με τα ορθογραφικά?
είναι 1 παλικάρι μέσα σε αυτό και 1 άλλο σιτε και εσκεμμένα ή όχι γράφει τελείως ανορθόγραφα...
δεν τα λέω αυτά για να σε προσβάλω ή κάτι τέτοιο απλά λέω την γνώμη μου...
avatar
harosps3
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2011

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 14:12

blackdaimon έγραψε:
harosps3 έγραψε:


na sou pw file mesa edw exei ena firmware 3 56 pou mpainei sto official 3 56 kai mporeis me ayto na to kaneis apenegkatastash kai meta na valeis opoios thes firmware mikrotero.Ti exeis na peis???

εάν εννοείς αυτό που νομίζω είναι απλά 1 homebrew για να spoofαρει το ps3 δηλαδή να κάνει το ps3 να πιστέψει πως έχει πάνω του την έκδοση 3.56 έτσι ώστε αμα είσαι συνδεδεμένος στο internet να μην σου ζητήσει να κάνεις update και να το κάνεις κατά λάθος...

winmobileguru μην τα παίρνεις και τόσο σοβαρά οι περισσότεροι που γράφουν με greeklish το κάνουν πολύ απλά γιατί είναι ανορθόγραφοι..
θα προτιμούσες να έβγαζες τα μάτια σου με τα ορθογραφικά?
είναι 1 παλικάρι μέσα σε αυτό και 1 άλλο σιτε και εσκεμμένα ή όχι γράφει τελείως ανορθόγραφα...
δεν τα λέω αυτά για να σε προσβάλω ή κάτι τέτοιο απλά λέω την γνώμη μου...

Οπως το ειπες γνωμη σου και δεν με προσβαλεις ειδικα μεσα απο εδω.Και κατι αλλο ουτε fb εχω ουτε msn και καλα θα ειναι να τα λες λιγο αλλιωσ γιατι δεν ξερεις των καθενα απο εδω μεσα ουτε ποιος ειναι ουτε τι ειναι.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
blackdaimon
blackdaimon
PS3 Expert
PS3 Expert

Αριθμός μηνυμάτων : 1047
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 14:35

είναι 1 παλικάρι μέσα σε αυτό και 1 άλλο σιτε και εσκεμμένα ή όχι γράφει τελείως ανορθόγραφα...

χίλια συγγνώμη φίλε μου αυτό το σχόλιο δεν πήγαινε για εσένα αλλά για 1 άλλο παλικάρι...
και πάλι συγγνώμη δεν είχα πρόθεση να σε προσβάλω...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την blackdaimon στις Παρ 25 Φεβ 2011, 14:39, 1 φορά
Winmobileguru
Winmobileguru
Xtreme Modder
Xtreme Modder

Αριθμός μηνυμάτων : 108
Ημερομηνία εγγραφής : 31/01/2011
Ηλικία : 49
Τόπος : Βόλος - Λαμία
http://theoprofil.com

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 14:37

[quote="blackdaimon"]
harosps3 έγραψε:

winmobileguru μην τα παίρνεις και τόσο σοβαρά οι περισσότεροι που γράφουν με greeklish το κάνουν πολύ απλά γιατί είναι ανορθόγραφοι..
θα προτιμούσες να έβγαζες τα μάτια σου με τα ορθογραφικά?
είναι 1 παλικάρι μέσα σε αυτό και 1 άλλο σιτε και εσκεμμένα ή όχι γράφει τελείως ανορθόγραφα...
δεν τα λέω αυτά για να σε προσβάλω ή κάτι τέτοιο απλά λέω την γνώμη μου...
Κοιτα παλικαρι μου. Ετσι και αλλιως τα ματια μας τα βγαζουμε με τα greeklish , οποτε και ανορθογραφα να γραφει ι καποιος, και παλι παραπανω ζημια δεν θα παθουμε. Μας τα εχουν βγαλει τα greeklish ΗΔΗ. Προτιμω να γραφουμε ανορθογραφα και στη μητρικη μας γλωσσα παρα να πρεπει τωρα στα γεραματα να μαθω νεα γλωσσα (τα greeklish) . Να σας πω και κατι που σαφως δες σας ενδιαφερει. Μιλαω 3 γλωσσες και αλλοι εδω μεσα μπορει να μιλουν και παραπανω. Αλλα δεν εχω διαθεση να κατσω να μαθω κατι που δεν ειναι γλωσσα αλλα μια μα@@@@σμενη επινοηση.
Επισης για αυτους που βαριουντε να γραψουν ελληνικα ,ειτε ειναι ανορθογραφοι(αυτο δεν με πειραζει) ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΟΠΟΤΕ ΤΕΡΜΑ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ.
http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 14:49

*Παιδια εχεται ξεφυγει εντελως απο το θεμα. Το θεμα με τα greeklish και για το αν θα επιτρεπεται ή οχι ειναι δικια μας δουλεια. Παρακαλω πολυ αν θελεται να συζητησεται το οτιδηποτε εκτος απο το θεμα του τοπικ μπορειται να πατε στην γενικη συζητηση.*
avatar
gmavro
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 26
Ημερομηνία εγγραφής : 08/12/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΠαρ 25 Φεβ 2011, 16:11

Με την σειρα μου εβαλα και εγω V2 και μια χαρα , αλλα σβυνοντας τους παλιους manager μου εσβυσε και τα games , ενταξει λεω τα ξαναπερναω δεν ειναι και πολλα 1 το gt5 και ενα αλλο , ελα μου ντε που απο εκεινη την ωρα δεν μπορω να το ξανατρεξω !!! Καμια ιδεα ?
Εσβυσα και το game data , αλλα οταν το ξεκιναω μενει σε μαυρη οθωνη .
Τα τρεχω με Multiman .

Ολα καλα τελικα , με ενα fixpermitions εστρωσε . cheers
avatar
socrates269
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 28 Φεβ 2011, 09:09

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!
Εχω να PS3 στα χερια μου με version 3.50 ( CECH-2504 B )
και με σκληρο δισκο 300 gb!!!
Εχετε ακουσει για κανενα προβλημα αμα του περασω Wanikoko 3.55 CFW v2 η να του βαλω καλυτεραKmeaw 3.55 CFW ???
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!


Ολα Ο.Κ με Wanikoko 3.55 CFW v2 !!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την socrates269 στις Δευ 28 Φεβ 2011, 12:52, 2 φορές συνολικά
Hatsos
Hatsos
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 1124
Ημερομηνία εγγραφής : 01/12/2010
Ηλικία : 34
Τόπος : LasVegas

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 28 Φεβ 2011, 10:06

Δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα ειδικά στις κονσόλες slim δεν
υπάρχει θέμα. Πιστεύω ότι μπορείς να περάσεις άφοβα CFW, απλός να ακολουθείς βήμα προς βήμα
τοις οδηγίες για να μην κάνεις καμια πατάτα, ο μόνος τρόπος να brick-αρης την κονσόλα σου
είναι να μην κάνεις κάτι σωστά, διάβασε τοις οδηγίες που υπάρχουν στο forum





Wanikoko
3.55 CFW v2 : http://www.ps3-gr.com/t321-topic (είσαι είδη μέσα)


Kmeaw 3.55
CFW + Tutorial : http://www.ps3-gr.com/t275-topic


Ωστόσο το αν τυχόν κάτι δεν πάει καλά ( που δεν νομίζω ) το forum δεν
φέρει καμία ευθύνη.
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 28 Φεβ 2011, 12:11

Φιλε socrates269 θα σε παρακαλουσα να βγαλεις τους χρωματισμους απο το ποστ σου. Δεν ειναι απαραιτητοι και με κοκκινα γραφει η διαχειρηστικη ομαδα του φορουμ.
Και καλα game απο δω και περα με την cfw. Very Happy
avatar
mousedoubleclicker
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ημερομηνία εγγραφής : 26/12/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 28 Φεβ 2011, 12:32

gmavro έγραψε:
αλλα σβυνοντας τους παλιους manager μου εσβυσε και τα games

Ποιούς manager είχες παλιά; Μήπως δεν τα έσβησαν, απλά οι καινούριοι κοιτάνε σε άλλο path και δεν τα βλέπουν (αν και ο multiman που έβαλες μετά κοιτάει σε αρκετά paths). Το λέω γιατί αν τα έχεις διπλά στο σκληρό σου τρώνε τσάμπα χώρο.

Το έχω και απορία γιατί όσους managers έχω δοκιμάσει, κανείς δεν μου πήρε και τα backups μαζί σβήνοντάς τον.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mousedoubleclicker στις Δευ 28 Φεβ 2011, 12:35, 1 φορά
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 28 Φεβ 2011, 12:35

Οταν σβηνεις εναν μανατζερ σβηνονται και τα game Που ειναι φορτωμενα σε αυτον. Ο μονος τροπος να μην σβηστουν ειναι να αλλαξεις το ονομα του φακελου που υπαρχουν τα παιχνιδια ωστε να μην μπορει να τον βρει ο μανατζερ και αφου τον σβησεις τον ξανα βαζεις την ονομασια που ειχε.
avatar
mousedoubleclicker
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 311
Ημερομηνία εγγραφής : 26/12/2010

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 28 Φεβ 2011, 12:39

megane έχω βγάλει GAIA 1.14 για να βάλω τον 1.14.01 και κάμποσους multiMAN όταν είχα το dongle και Rogero 8.1 και multiMAN 1.16.01 τώρα στην cfw και δεν μου τα πείραξαν, ίσως επειδή είχα κι άλλους managers πάντα να κοιτάνε στο ίδιο path, τι να πω δεν ξέρω.

Όταν έβγαλα τον Open Manager του Elotrolado βέβαια κότεψα και έκανα rename το folder γιατί κάτι είχα διαβάσει τέτοιο και φοβήθηκα. Razz
megane
megane
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1182
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Fortaleza Brazil

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ 28 Φεβ 2011, 13:52

Εγω παντος δεν θα το εκανα το πειραμα να σβησω μανατζερ χωρις μετανομασια γιατι εχω 500αρη σκληρο full παιχνιδια και δεν εχω χωρο να τα κανω backup.
avatar
georgevasileiou
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011

Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Wanikoko 3.55 CFW v2   Wanikoko 3.55 CFW v2 - Σελίδα 4 EmptyΣαβ 12 Μαρ 2011, 14:56

kalispera pedia molis tora egina melos sto site na sas rotiso prospatho na katebaso gia to ps3 to finware 3.55 kai oten patao kai pao na mpo stin selida moy grafi error mipos mporite na me bohthisete sas eyxaristo
 

Wanikoko 3.55 CFW v2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 4 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: Custom Firmwares-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις