PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 infectus v2 waninkoko brick fix HELP

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xameleon
xameleon
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2013

infectus v2 waninkoko brick fix HELP _
ΔημοσίευσηΘέμα: infectus v2 waninkoko brick fix HELP   infectus v2 waninkoko brick fix HELP EmptyΠεμ 10 Οκτ 2013, 05:32

καλησπερα θελω να αναστησω το τουβλιασμενο μου 60αρι !
μολις τελιωσα με τις ατελιωτες κολησεις
στο ps3nand programmer 1.41 μου τα βλεπει σαν UNKNOWN flash 0 flashID 0x7777
και flash1 0xffff

οταν δεινω να αναψει το ps3 flash1 γινεται 0xEFEF

πιστευω οτι καποια πατατα εχω κανει με τα ρευματα,γιατι οι κολισεις στην μια flash ειναι απευθιας στην nand...στην αλλη δεν ειχα χωρο να κολησω και χρησιμοπιεισα alternative points

ακολουθησα τον οδηγο εδω...
http://www.ps3news.com/forums/ps3-guides-tutorials/how-fix-waninkoko-ps3-cfw-bricked-consoles-116966.html

μια βοηθεια please?!!?!!!?!?!?!?!!?

δυστηχος δεν εχω progskeet ουτε nand clips

εχω infectus και e3 flasher γινεται αυτο που ζηταω?! ευχαριστω προκαταβολικα!!!
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

infectus v2 waninkoko brick fix HELP _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: infectus v2 waninkoko brick fix HELP   infectus v2 waninkoko brick fix HELP EmptyΚυρ 20 Οκτ 2013, 14:16

φιλε μου αν βρεις progskeet μπορω να σε βοηθήσω μέσω skype. Με το infectus δεν εχω καμία σχεση και δεν ξερω αν βρεις κάποιον να το εχει χρησιμοποιήσει. Ειναι πολύ παλίο και βγήκε σε μία εποχή που χρησιμευε μονο για unbrick. Δεν υπηρχε downgrade. Αν βρεις λοιπον από φίλο σου η γνωστό πες μου. Αλλιώς μπορείς να μου το στείλεις να στο ξεμπρικάρω δωρεάν.
xameleon
xameleon
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2013

infectus v2 waninkoko brick fix HELP _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: infectus v2 waninkoko brick fix HELP   infectus v2 waninkoko brick fix HELP EmptyΔευ 21 Οκτ 2013, 22:34

ευχαριστώ πολυ φιλε μου αλλα θέλω να το παλέψω για την ωρα απο εγωισμό και μονο!
nand clip 48pin απο που βρήκες αν επιτρέπεται? :/
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

infectus v2 waninkoko brick fix HELP _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: infectus v2 waninkoko brick fix HELP   infectus v2 waninkoko brick fix HELP EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 10:09

στο κολλητηρι μου! δεν χρησιμοποιω κλιπς κολλαω σε εναλλακτικα. Σου λεω βρες προγκσκιτ και σου λεω ακριβως τι να κανεις.
xameleon
xameleon
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2013

infectus v2 waninkoko brick fix HELP _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: infectus v2 waninkoko brick fix HELP   infectus v2 waninkoko brick fix HELP EmptyΤρι 22 Οκτ 2013, 11:35

και εγω με κολλητηρι το κανω,τα εναλλακτικα ειναι ακριβως τα ιδια στο infectus
πως θα τροφοδοτησω τις nand ομως αφου το ps3 δεν αναβει? :/

δοκιμασα psu atx στα 3.3v αλλα επειδη εβαλα λεπτο καλοδιο ζεστενεται το καλοδιο :/
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

infectus v2 waninkoko brick fix HELP _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: infectus v2 waninkoko brick fix HELP   infectus v2 waninkoko brick fix HELP EmptyΤετ 23 Οκτ 2013, 12:12

σου εστειλα με πμ το skype mou
ps3 tech
ps3 tech
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2014
Ηλικία : 43
Τόπος : αθηνα

infectus v2 waninkoko brick fix HELP _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: infectus v2 waninkoko brick fix HELP   infectus v2 waninkoko brick fix HELP EmptyΠαρ 04 Απρ 2014, 01:02

γεια σας παιδια θελω την βοηθεια σας πηρα ενα progskeet v1.21 και δεν μπορω να εγαταστησω απο το injectus τους drivers μου ζηταει να κανω update στο injectus εαν υπαρχει καποιος να με βοηθησει βημα βημα και θα πληρωσω εαν χρειαστη για να με βοηθησει καποιος σας ευχαριστω πολυ και αν υπαρχει καποιος ας μου απαντησει
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

infectus v2 waninkoko brick fix HELP _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: infectus v2 waninkoko brick fix HELP   infectus v2 waninkoko brick fix HELP EmptyΤρι 08 Απρ 2014, 07:30

Αν θέλεις μπορώ να σου κάνω εγώ τις ναντ ΔΩΡΕΑΝ ωστόσο θα πρεπει να με απαλλάξεια από τον κίνδνο να ενεργοποιηθει στα χέρια μου η βλάβη ylod που ανα πάσα ώρα μπορεί να πάθει το μοντέλο που έχεις άλλωστε κάνεις reball οπότε δεν σε νοιάζει. Μεταφορικά με κούριερ 10 ευρώ η διαδρομή. Συνολικο κόστος 20 ευρώ η κονσόλα
 

infectus v2 waninkoko brick fix HELP

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: E3 Flasher / Progskeet-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις