PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Καλός ήρθατε στο PS3-GR.COM!

Αν είστε νέο μέλος, παρακαλώ εγγραφείτε για να μπείτε στην παρέα μας.

Αν είστε ήδη υπάρχων μέλος, παρακαλώ κάνετε Login.
PS3-GR.COM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΠόρταλΠόρταλ  ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Μοιραστείτε | 
 

 ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
beckos
beckos
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2012

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 13 Φεβ 2015, 16:42

Καλησπερα και παλι...

λοιπον μου ηρθε το dogle ps3...

εκανα οτι λεει ο οδηγος

http://forums.qj.net/ps3-hacks-exploits-homebrew/175145-ps3-break-instruction-manual.html
αλλλα @@@@@@ τπτ...

μου βγαζει αυτο....

connect the controller using a usb cable and then press the ps button

και μετα αυτο...

The system software cannot be run correctly. Press the PS button to try to restart the system. If the system cannot be restarted, you must reinstall the system software. Connect storage media that contains update data of version 3.72 or later, and then press the START and SELECT buttons at the same time. For more information on how to obtain update data, refer to the SCE Web site for your region."

μετα απο πολλες προσπαθειες.... λεω να του κανω Update.....

δοκιμαζω

ofw 3.72
ofw 4.00
ofw 4.41

και παντα μου βγαζει error αυτο....

8002F157

τι να κανω ρε παιδια εγω αγανακτηση...

εκανα οτι λεει ο οδηγος αλλα τπτ....

εχει κανεις καμια ιδεα? τουλαχιστον να το κανω update Και μετα να ξανα ακολουθησω τον ΟΔΗΓΟ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

beckos
beckos
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2012

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 13 Φεβ 2015, 17:00

ειναι brick κατι τετοιο?
mikele13
mikele13
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 521
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Zografou City

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 13 Φεβ 2015, 18:25

βαζεις το dongle στην δεξια θυρα?

αν σου βγαζει το μνμα να ενωσεις το χειριστηριο,εισαι οκ.
δεν ειναι brick.αν ηταν brick θα σου εσβηνε η κονσολα.

δεν "πιανει" το combo με Power+eject γι'αυτο βγαζει το μνμα.
polo
polo
Moderator
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Τόπος : L.A.

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 13 Φεβ 2015, 19:20

Βάλε το backup bump και δοκίμασε το να δεις αν δουλεύει το PS3.
να υποθέσω πως δεν έκανες φορματ το σκληρό στο PC.
Δοκίμασε να βάλεις ένα καινούριο σκληρό που δεν έχει φορμαριστεί ποτέ σε PC.
(Καλό θα ήταν να είναι κατευθείαν απ το σακουλάκι).
Μετά πέρασε το 3.72 OFW από recovery κανονικά θα πρέπει να ολοκληρωθεί χωρίς error.
Αν δεν παίξει ούτε τότε,

δεν ξέρω.
beckos
beckos
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 27/10/2012

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 14 Φεβ 2015, 02:05

Τελος καλο ολα καλα παιδια....

δεν ειχα περασει μεσα το PSGrade στο ps3 dogle.... Evil or Very Mad

ευχαριστω παρα πολυ τον MIKELE για την πολυτιμη βοηθεια του....

πιστευω οτι ακομα θα παλευααααααα!!!!

πλεον τρεχει το ps3 σε 4,66 ermak!!!

ευχαριστω και παλι...!!! Smile Smile Smile Smile
Beware
Beware
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 10 Απρ 2015, 02:30

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!εχω ενα ps3 slim 120gb και παίρνει downgrade απο οτι διάβασα!Είμαι στην Official 4.55 και παρήγγειλα και E3 Flasher απο το ebay!Θα χρειαστώ κάτι άλλο?Ευχαριστώ προκαταβολικά! Smile Smile
carbon86
carbon86
PS3 Jailbreaker
PS3 Jailbreaker

Αριθμός μηνυμάτων : 285
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 10 Απρ 2015, 11:20

οχι απλά μην κάνεις άλλο update στη κονσόλα σου και θα χρησιμοποιησεις ένα προγραμμα autopatcher για to firmware που είσαι τώρα΄φωστε να περάσεις cfw χωρίς να πας σε 3,55 σε service mode.
Beware
Beware
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 11/11/2012

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 11 Απρ 2015, 12:08

δεν το καταλαβα αυτο φίλε μου!υπαρχει καποιος οδηγος?σε ευχαριστω για την απαντηση σου Smile
justacfw
justacfw
Newbee
Newbee

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 22/04/2015

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 _
ΔημοσίευσηΘέμα: Need Help για downgrade!!!   ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81) - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 24 Απρ 2015, 21:45

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά! Διάβασα το Tut και είδα και τα βιντεάκια αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι σίγουρος ότι θα το κάνω  σωστά. Το λάθος έγινε πριν απο 3 χρόνια αν δε κάνω λάθος, που έκανα upgrade απο 3.55 σε 3.56 δίχως να γνωρίζω για cfw κλπ. Το MinVerChk μου βγάζει minimum version 3.41 οπότε γίνετε downgrade σε 3.55. Απλά το θέμα είναι ότι δε θέλω να το ρισκάρω ή να αγοράσω e3 flasher και να είναι καμια "μούφα". Στην ουσία ψάχνω για κάποιο άτομο από Θεσσαλονίκη αν μπορεί να με βοηθήσει να το κάνω downgrade και με πληρωμή εννοείται. Αν κάποιος μπορεί ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω pm. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
 

ΟΔΗΓΟΣ: E3 Flasher Downgrade (απο οποιοδιποτε FW μεχρι και την 4.81)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

Παρόμοια θέματα

+
Σελίδα 6 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
PS3-GR.COM :: E3 Flasher / Progskeet-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις